© ТОВ Видавничий Дім

«МАХІМА», 2017

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

+380 68 666 75 80

+380 63 239 50 88

вул. Анни Ахматової 13, офіс 3

Please reload

Нещодавні пости

ТВОРЦІ РЕСПУБЛІКИ УКРАЇНИ. 100 РОКІВ ДЕРЖАВНОСТІ.

September 14, 2016

1/1
Please reload

Обрані пости

Верховний архієпископ Святослав Шевчук, Блаженніший Святослав

«Щодо особливого духовного шляху України,

 то я думаю, що Україна може бути свідком

і будівничим нової об’єднаної Європи…»

 

Блаженніший Святослав

 

Верхо́вний архієпи́скоп Святосла́в Шевчу́к, Блаженніший Святослав

 — єпископ Української греко-католицької церкви; з 27 березня 2011 року — Верховний архієпископ Києво-Галицький, митрополит Київський — предстоятель Української греко-католицької церкви.

Народився у християнській родині 5 травня 1970 року у м. Стрию Львівської області. У період підпільної діяльності УГКЦ греко-католицькі священики служили Божественну Літургію в родинному домі Шевчуків.

 

Після закінчення середньої школи №10. Відбув військову службу у Радянській армії. У 1991—1992 роках навчався у Центрі філософсько-богословських студій «Дон Боско» у м. Буенос-Айресі (Аргентина), а у 1992—1994 роках — у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа.

 

Піддияконські свячення отримав з рук владики ЮліянаВороновського. Дияконські свячення отримав 21 травня 1994 року (святитель — владика Филимон Курчаба), священичі — 26 червня 1994 року (святитель — Верховний архієпископ Мирослав Іван Любачівський).

 

У 1994—1999 роках навчався у Папському університеті Святого Томи Аквінського (Рим, Італія), де здобув ліценціат, а згодом і докторат з відзнакою Summacumlaude в галузі богословської антропології та основ морального богослов’я візантійської богословської традиції. Під час навчання в Римі надавав душпастирську опіку українцям греко-католикам в Афінах.

 

У 1999—2000 роках — префект Львівської Духовної Семінарії Святого Духа. У 2000—2007 — віце-ректор цієї ж семінарії.

 

З 2001 — віце-декан богословського факультету Львівської Богословської Академії (відтак Українського Католицького Університету).

 

У 2002—2005 — Голова секретаріату та особистий секретар Блаженнішого Любомира Гузара, керівник Патріаршої курії у Львові.

 

З червня 2007 — ректор Львівської Духовної Семінарії Святого Духа.

 

14 січня 2009 року Папа Римський Бенедикт XVI призначив Святослава Шевчука єпископом-помічником єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина). Новому єпископу уділено титулярний престол CastraGalbae.

 

Архієрейська хіротонія відбулася 7 квітня 2009 року в соборі Святого Юра у Львові. Головним святителем, у присутності Блаженнішого Любомира Гузара, був Високопреосвященний Владика Ігор Возьняк, Архієпископ Львівський, а співсвятителями — Владика Михаїл Микицей, правлячий єпископ єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі, та Владика Юліан Вороновський, єпископ Самбірсько-Дрогобицький.

 

10 квітня 2010 року призначений апостольським адміністратором єпархії Покрови Пресвятої Богородиці у Буенос-Айресі, яка стала вакантною після зречення з уряду попереднього єпархіального єпископа Михаїла Микицея.

 

Владика Святослав Шевчук вільно володіє англійською, італійською, іспанською, польською та російською мовами.

 

23 березня 2011 року виборчий Синод єпископів УГКЦ обрав єпископа Святослава Шевчука Верховним архієпископом Києво-Галицьким, Главою Української греко-католицької церкви. 25 березня цей вибір затвердив Папа Римський Бенедикт XVI.

 

Інтронізація нового Глави УГКЦ відбулася 27 березня 2011 року у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві.

 

Сьогодні до національного проекту Західно-Української Асоціації «Спадщина України» та Видавничого дому «МАХІМА» за підтримки Комітету з питань культури та духовності Верховної Ради України долучився Верховний архієпископ Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук).

 

Наша розмова відбувалася в Патріаршій курії біля собору Воскресіння Христового в ясний погожий травневий день в часи святкування Світлого Воскресіння Христового.

 

Боротьба за виживання, стремління до досконалості і освоєння нового ішла в Вашому житті поруч з обов’язковими для держави правилами і законами. Ви навчалися в медичному училищі, підпільній духовній семінарії і відслужили строкову службу в Радянській армії. До слова, де Ви служили?  Що для Вас було головним? Які цінності і мотиви Вами керували?

 

Блаженніший Святослав: Я міг уникнути військової служби хоча б тому, що я закінчив медичне училище з червоним