© ТОВ Видавничий Дім

«МАХІМА», 2017

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

+380 68 666 75 80

+380 63 239 50 88

вул. Анни Ахматової 13, офіс 3

Please reload

Нещодавні пости

ТВОРЦІ РЕСПУБЛІКИ УКРАЇНИ. 100 РОКІВ ДЕРЖАВНОСТІ.

September 14, 2016

1/1
Please reload

Обрані пости

СТРУТИНСЬКИЙ БОГДАН ДМИТРОВИЧ

 

Народився 19 липня 1970 року в с. Старий Лисець Тисменицького району на Івано-Франківської області – український театральний режисер, директор і художній керівник Київського національного академічного театру оперети. 

 

Заслужений діяч мистецтв України. Народний артист України (2015).

Богдан Дмитрович Струтинський належить до плеяди молодих талановитих театральних режисерів, які визначають сьогодні театральну славу України. Його постійний творчий пошук, прагнення нового слова у мистецтві та мистецька невситимість проявились ще на перших кроках режисерської діяльності, коли після закінчення у 1996 р. Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого (майстерня Л. Танюка), вступив до аспірантури на кафедру майстерності актора та режисури драми, і неодноразово стажувався в майстернях провідних митців театрального мистецтва: В. Станєвського (Гардженіце, Польща, 1991 р.), Б. Голубовського (ГІТІС, Москва, 1992 р.), в Центрі театрально-культурних пошуків ім. Є. Гротовського (Вроцлав, Польща, 1995-1996р.), З. Моліка (Вроцлав, Польща, 1996 р.), Ришарда Неочима (ACTOR”S LAB THEATRE, Торонто, Канада), WILDFLECKEN THEATRE (Берлін, Німеччина), де опанував спеціалізації «Режисура», «Менеджмент та продюсерство».

 

Творчий доробок Струтинського Б. Д. як режисера на той час демонструє широчінь його мистецьких уподобань. Поряд з постановками творів української класики ( «Камінний господар» Лесі Українки, «Весна і світле воскресіння» Ліни Костенко, «Мина Мазайло» Миколи Куліша, «Зачарована Десна» Олександра Довженка, «Поворот» за О. Телігою) здійснено оригінальні трактовки філософського твору Фрідріха Ніцше «Так казав Заратустра», «Анатоль» («Щастя від Шніцлера») за А. Шніцлером. Розуміння такої глибокої драматургії допомогло режисеру опанувати «легкий» жанр – оперету. Свій творчий досвід Богдан Струтинський охоче передавав і молоді — у Київському державному інституті театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого та в Державному культурному центрі ім. Леся Курбаса, де він працював викладачем.

 

З лютого 2004 року Богдана Струтинського призначено художнім керівником театрально-видовищного закладу культури «Київський національний академічний театр оперети».

 

У жовтні 2004 р. напередодні 70-річного ювілею театру за ініціативи Богдана Дмитровича Струтинського відбулось відкриття камерної сцени — «Театр у фойє», де він успіхом протягом наступних років поставив три вистави — «Звана вечеря з італійцями» (2004р.) та «Ключ на бруківці або пригоди весільної ночі» (2009 р.) Ж. Оффенбаха і «Кавову кантату» Й. С. Баха (2006 р.).

У 2005 р. відбулася прем’єра мюзиклу «Моя чарівна леді» Ф. Лоу, яка засвідчила, що режисер має потужний потенціал як режисер музичного театру, якому підвладна і оперета, і мюзикл, і експериментальні пошуки у будь-якому напрямку.

 

2007 р. вперше на території пострадянського простору герої знаменитої оперети «Містер Ікс» у постановці Богдана Струтинського заговорили та заспівали українською мовою. А вже у 2008р. Б. Струтинський разом хореографом Максимом Булгаковим з успіхом представили на суд публіки експериментальну постановку — танцювально-пластичне шоу «Танго життя».

 

Визначною подією в житті театру стала прем’єра української оперети «Сорочинський ярмарок» О. Рябова, (режисер-постановник — Б. Струтинський), яка отримала театральну премію «Київська Пектораль» 27.03.2010р. у номінації «За кращу музичну виставу».

 

У грудні 2009 р. Київський академічний театр оперети відсвяткував свій 75-річний ювілей і з цієї нагоди за вагомий внесок у справу національного духовного відродження та високий творчий рівень отримав статус Національного. І в цьому є величезна заслуга і його художнього керівника — Богдана Струтинського.Неодноразово театр був учасником театральних фестивалів не тільки в Україні, а й у Румунії, Сербії та Литві.

 

У жовтні 2010 року на VI регіональному фестивалі комедії “Золоті оплески Буковини” у Чернівцях Київський національний академічний театр оперети отримав одразу дві головні почесні нагороди — «За кращу музичну виставу» та «За краще виконання жіночої партії (Г.Грегорчак)» за одноактну оперету Жака Оффенбаха «Звана вечеря з італійцями».

Напередодні Нового року, 29 грудня 2012 року, Національна оперета запросила на унікальний проект – «Штраус-концерт», в якому прозвучала музика короля вальсів Йоганна Штрауса та його родини, яка до сьогодні не звучала в Україні.

 

Фестивалі, гала-концерти, нові прем’єри, нові стилі і величне свято музики впродовж багатьох років – це Київський національний академічний театр оперети, це його директор і художній керівник Богдан Струтинський.

 

Знайомтесь, новий учасник проекту «Творці республіки Україна.100 років Державності» – Богдан Дмитрович Струтинський.

 

Як і чому хлопець із села Старий Лисець Тисьменицького району, що на Франківщині обрав мистецьку стежину?

 

Б.С. Цікаве запитання (сміється – ред.). Я Вам скажу… Якось ще в 9 класі, я відкрив довідник