© ТОВ Видавничий Дім

«МАХІМА», 2017

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

+380 68 666 75 80

+380 63 239 50 88

вул. Анни Ахматової 13, офіс 3

Please reload

Нещодавні пости

ТВОРЦІ РЕСПУБЛІКИ УКРАЇНИ. 100 РОКІВ ДЕРЖАВНОСТІ.

September 14, 2016

1/1
Please reload

Обрані пости

КАСЬКО ВІТАЛІЙ ВІКТОРОВИЧ

September 14, 2016

ОСІННІЙ ВІТЕР ГЛОБАЛЬНИХ ЗМІН ЧИ ПОЛІТИЧНА КОСМЕТИКА? УКРАЇНСЬКА ШАХІВНИЦЯ...

 

Спекотне літо стало історією і істерією політичних сил, що напередодні відпусток намагалися апелювати до українського громадянина, імітуючи бурхливу діяльність і турботу про національні інтереси. Але українці були зайняті збором урожаю, власними відпустками, вступною кампанією своїх дітей і онуків і, традиційно, не вірили жодному слову політиків. Навіть заїжджена тема підвищених тарифів на комунальні послуги сприймалась хоча і роздратовано, але ще не до кінця усвідомлене лихо. Бо платіжки за опалення, електроенергію, гарячу воду прийдуть у жовтні, тому українці вирішили відкласти соціальні бунти, тарифні майдани та інші протесні акції до осені. 

 

На шпальтах новин з’явились анонси про створення нових політичних партій, рухів та громадських організацій, що планують розвивати свою діяльність після політичних канікул. Зрештою нічого нового чи цікавого, бо знову на екранах ми побачили ті самі мармизи, але під личиною «нових облич» чи «нових борців»  із старим лихом української економіки – казнокрадством. За двадцять п’ять років існування Незалежної України можновладці різного рівня розікрали національні багатства країни у неймовірних розмірах, розпродали, під гаслами приватизації і її реформ, своїм і чужим надра і заводи, дитячі садочки і школи,  лікарні і цілі науково-дослідні інститути.

 

А що залишили чесним, законослухняним громадянам України і їх дітям? Гібридну війну на Донбасі, зруйновану економіку, фіктивну соціалку, один із найнижчих у світі дохід на душу населення, низькоефективне медичне забезпечення і відсутність найважливіших ліків, вакцин для дітей, епідемію туберкульозу, СНІДу, високу смертність серед дітей і старих людей, десятки тисяч інвалідів і тисячі дітей сиріт та удів... Цей ганебний список можна продовжувати, але це є ганьбою для урядовців будь-якої європейської держави, але не українських урядів і української влади.  Криза чи, вірніше, смертельна патологія совісті, честі і фаховості української політики, рано чи пізно призведе до смерті. І якщо людські життя в Україні давно нічого не вартують, то за життя країни борються звичайні українці, відстоюючи її Незалежність і Неподільність в окопах на східному фронті. Відстоюють не тільки ціною життя власних чоловіків, синів, братів і сестер, відстоюють, буквально, власним коштом. Бо, знову держава збирає податки у вигляді «1, % військового збору», а державні чиновники знову розкрадають ці кошти уже в лоні відомчих міністерств і державних адміністрацій територій. Найбільше лихо України – казнокрадство, доведене до рівня мистецтва і назване «корупцією», що в українській інтерпретації звучить «як рука руку миє»...

 

То ж, що чекає нас після завершення політичних канікул?  Які нові політичні стратеги вийдуть на політичну арену України і дадуть бій усім лихам? Розглянемо нові і старі фігури української політичної шахівниці.

 

Знайомтесь, Касько Віталій Вікторович, вихованець юридичного факультету Львівського державного університету імені Івана Франка, екслідчий Львівської транспортної прокуратури (1998-2002 рр.), ексзаступник Генерального прокурора України (2015-2016 рр.), ексголова міжвідомчої робочої групи з координації  повернення в Україну коштів, одержаних злочинним шляхом колишніми посадовцями України (2015 – 2016 рр.), співзасновник ініціативної групи по створенню нової політичної партії з робочою назвою «Хвиля» (установчий з’їзд планується на вересень – жовтень 2016 року). Віталій Вікторович 18 років життя пропрацював у правоохоронних органах України, знає суть і проблеми системи, висококваліфікований фахівець, який «не вписався у цю систему» і був нею відкинутий, як інородне тіло чужого організму. Спробуємо розібратись по-суті...

 

Партія «Хвиля»…основоположні принципи і цілі нової партії?

 

К.В. Насамперед, йдеться про створення ініціативної групи по створенню нової партії, робоча назва якої «Хвиля». Щодо цілей і мети створення цієї партії, то у нас є чітка визначеність. Сучасна Україна нагадує корабель, який тоне. За всі роки незалежності (це з 1991 року) ведеться боротьба з корупцією, але корупція поглинає країну таким чином, що вона іде на дно. Тому ми бачимо, що шляху, окрім радикальних змін, змінити ситуацію на краще не вдасться. Ніякі косметичні зміни уже не допоможуть.

 

Тобто ви «корупцію» сприймаєте, як ракову пухлину, яка пожирає тіло і душу держави?...

 

К.В. Безумовно, але і рак лікується, якщо вживати не косметичні препарати, що лікують симптоми хвороби, а застосувати ліки, які лікують причини хвороби і охоплюють лікування усього організму, то навіть рак лікується. В тому числі і корупція, як показує досвід інших країн, лікується і викорінюється. Тому ми бачимо три ступені, які ми маємо пройти:

- Перший, це хвиля очищення від бруду, корупції, яка присутня у нас в українській політиці.

- Другий, це хвиля серйозних, не косметичних, а дійсно серйозних реформ в Україні. І ми знаємо, як ці реформи проводити.

- І, третій, це хвиля розвитку. Країна має стати процвітаючою країною, де не буде корупції, а держава матиме зовсім інше значення, ніж вона має зараз.

 

Які основні, на ваш погляд, пункти програми партії є абсолютно відмінними від програм існуючих партій? Бо ті напрямки, чи ступені свого шляху, що Ви задекларували, є майже у кожній партійній програмі українського політикуму. В чому Ваша новація?

 

К.В. Цей, задекларований шлях, може на перший погляд і дублює програми інших у